Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Identifikace obtěžujících a zlomyslných volání

Služba spočívá v předání výpisu zákazníkovi, kde bude uvedeno volání, které zákazník označil jako zlomyslné nebo obtěžující. Abyste výpis získali, musíte u něj požádat. U všech hovorů uskutečněných do dvou měsíců zpětně od požádání vám musí operátor vyhovět – je povinen službu ze zákona poskytovat.

Mobilní operator je povinen poskytnout následující údaje:

jméno, příjmení (popřípadě pseudonym), adresa trvalého pobytu, telefonní číslo a adresa elektronické pošty. U podnikající fyzické osoby se osobní údaje doplňují o místo podnikání. Identifikačními údaji podle odstavce 3 jsou obchodní firma nebo název nepodnikající právnické osoby, adresa sídla, popřípadě adresa sídla organizační složky, adresa a telefonní číslo provozovny a adresa elektronické pošty.

Zdroj: Zákon o elektronických komunikacích, v § 41 odst. 5

POZOR: Mobilní operator je povinen poskytnout tyto údaje i když je účastník odmítl uveřejnit v telefonním seznamu!!

Mobilní operátor chce vědět hlavně datum a čas volání.

Poznámka: Cenu za tuto službu bude Vodafone účtovat zákazníkovi pouze v případě úspěšného zjištění telefonního čísla, které zákazník označil jako obtěžující či zlomyslné. Při vyřizování žádosti se postupuje přiměřeně jako v případě reklamací.

Žádost vám ale ještě nezajistí úspěch. Mobilnímu operátorovi se nemusí podařit záškodníka najít – to se může stat hlavně v případě, že hovor pocházel z jiné sítě než vašeho operátora. V tom případě po vás nemá právo požadovat poplatek!

Poplatek

Cena

Identifikace obtěžujících a zlomyslných volání Vodafone, T-Mobile. 476 Kč
Identifikace obtěžujících a zlomyslných volání O2. 450 Kč

Příslušný úřad

Telekomunikační operátor

Telefonní společnost, která svým zákazníkům poskytuje (mobilní) telefonní služby. Aby firma mohla tyto služby nabízet, musí zpravidla od státu získat (koupit) licenci.

Vyplavení bytu horor pro každého

Konečně malíř opouští po dvou dnech náš byt. Za dva dny po dřině po malová... více »

Nová služba za 24 hod? Máte jí už za 4 měsíce!

V srpnu tohoto roku, jsem chtěl dceři převést předplacenou kartu na paušál "... více »

Běžná cena? Další z triků obchodníků

Rozhodl jsem se koupit si kávovar. Takový nějaký lepší. Na Internetu to dnes nen... více »

Anketní otázka