Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Sprostota úřednice překonala meze. Zůstala jsem s dítětem bez prostřeků

25.03.2008, 07:11   |   Princessna   |   komentářů (21)

Chtěla bych se Vám svěřit se svým příběhem. V květnu roku 2007 jsem uspěšně odmaturovala a začala jsem se taky chystat na vysokou, samozřejmě jsem si chtěla užít prázdniny (jelikož jsem si myslela , že budou poslední) a tak jsem s přítelem jezdila po Evropě.

Když jsme se vrátili tak jsem zjistila, že jsem těhotná. A tehdy to vše začalo. Bydlím stále u rodičů, jelikož přítel je v těžké finanční situaci. Tak jsem si zašla na úřad práce s tím, že i přestože jsem těhotná, tak že bych ráda nastoupila do nějaké práce, třeba na částečný úvazek a nebo i brigádně.

Pracovnice úřadu mi řekla at na to rovnou zapomenu, že se se mnou nebude ani zabývat a že mi práci hledat nebude. Po měsici jsem z normálního těhotenství musela začít chodit do rizikové poradny a tudíž mi vypsali i nemocenskou.

Byla jsem se ptát na úřadě co s tím a oni mi řekli, že si mam nechat vyplnit lístek na peníze a že budu něco málo dostávat. Když jsem přinesla první lístek tak jsem se dozvěděla, že nemám právo ani na korunu.

Tak jsem naštvaně řekla paní na informacích, že bych ráda mluvila s pracovnicí, která mi byla přidělena hned na začátku. Ptala jsem se jí, proč mi řekla, že peníze dostávat budu i když žádné nedostanu a co mám dál dělat,  že nemám z čeho živit sebe ani za co nakoupit věci pro své dítě.

Řekla mi, že jí to nezajímá a že i když ví, co mám ted udělat a kam si jít zažádat o životní minimum, že to není její práce aby mi poradila a že jsem měla jít na potrat, když chci nějaké peníze.

S brekem jsem odtamtud odcházela, no vemte si to, že ženská mladé holce řekne, že měla jít na potrat, podle mého si tohle vůbec dovolit nemůže, ale v tu chvíli jsem to neřešila. Pak jsem si tedy zašla na sociálku, kde už mi jedna paní poradila kam mám jít žádat o životní minimum.

Ale situace se nezměnila. Paní na mne byla milá, chtěla po mne tunu papírů a stejně mi řekla, že má žádost neprojde, z toho důvodu, že trvalé bydliště mám u rodičů a má ho tam i má sestra , která si už vydělává a tak jsou dle zákona povinni mne živit oni (i sestra,která tu sice trvalé bydliště hlášené má , ale už tu nebydlí).

Další mou nadějí jak zařídit miminku nějaké věci bylo, že 6 týdnu před porodem začnu dostávat mateřskou. Z toho nakonec taky sešlo, jelikož dle nového zákona (prý platí od ledna letošního roku) ženy, které nemají odpracované 2 roky nemají právo na mateřskou.

Mají právo na rodičovský příspěvěk, který se ovšem začíná vyplácet až po porodu a měsíc zpětně.Termín porodu mám dnes, miminku se zatim ven nechce, ale za celých 9 měsíců jsem neviděla od státu jedinou korunu a jen tak ani neuvidím.

Pro miminko jsem nemohla nic zařídit, vše museli nakoupit moji rodiče,ale ty na tom finančně taky nejsou nejlépe. Dítě jsme s přítelem neplánovali, ale netušili jsme, že nebudu dostávat vůbec nic.

Ano někdo z Vás si může říct, že jsem třeba doopravdy na ten potrat měla jít, ale jelikož mi doktorka řekla na střední, že děti nikdy mít nebudu tak to nepřicházelo v úvahu.

Jsme štastní, že čekáme miminko a že každým dnem přijde na svět, ale ptám se, zda je to takhle v pořádku,  že stát nechá lidi uplně bez pomoci. JInak abych dodala, už od svých 15-ti let pravidelně chodím na brigádu.

Celý třetí ročník jsem po škole chodila do práce,ale kvůli tomu, že jsem to měla psaný na dohodu tak mi to pracovní úřad neuznal.

Den co den jsem odcházela ráno v 6 hodin do školy a vracela jsem se domů okolo 18-19-te hodiny vecer po praci domů.Myslím, že by se s tím něco mělo dělat, ale všichni naši zákonodárci na obyčejný lidi kašlou a jediné o co se starají je, aby se oni měli dobře a aby měli velikánské platy, jelikož jsou to strašní chudáčci.

Myslím si, že více lidem se stalo to co mne a nikomu tuto situaci nezávidím,ale někdo by s tím měl začít konečně něco dělat,ale nevím kdo.

TIP

PRO VÁS

  • STANTE SE NAŠIMI AMATÉRSKÝMI REDAKTORY!!
  • Napište nám svůj příběh či stížnost! Klikněte ZDE!
  • Pomůžete tak v boji proti nespravedlnosti

T I P

PRO VÁS

  • NEJROZSÁHLEJŠÍ ŽIVOTNÍ SITUACE POPLATKŮ!!
  • Hledejte v seznamu poplatků! Klikněte ZDE!
  • Pro každý poplatek si vyhledejte vlastní životní situaci

Prohledat jednotlivé výrazy - Sprostota úřednice překonala meze. Zůstala jsem s dítětem bez prostřeků

Sprostota , úřednice , překonala , meze. , Zůstala , jsem , s , dítětem , bez , prostřeků ,

Sprostota úřednice překonala meze. Zůstala jsem s dítětem bez prostřeků

Milá slečno, přeji Vám hodně štěstí! :-))

Hmmm, docela je mi té slečny líto... Čekala porozumění, lidskost a místo toho je...

češi

Pročítám si příspěvky a z některých mi opravdu nabíhá žíla.Přijde mi, že spousta...

Milá slečno,

ty peníz na děcko, jež jste si nezodpovědně pořídila, byste nedostávala od nějak...

Re: Milá slečno,

Cestovat po Evropě nemusí být vůbec drahé. Stačí stan, batoh, spacák a jít si ně...

Jsme lidi, ale všeho moc škodí

Slečna Nezodpovědná si pořídí děcko s mladíkem v tíživé situaci a stát to má řeš...

Diskutovat

Na cizinecké policii se vesele kšeftuje s pořadovými lístky

Na cizinecké policii v Praze v Koněvovce se vesele kšeftuje s pořadovými čísly. ... více »

Reklamace? Zákazník nemá téměř žádná práva. Může jen čekat

Zákazník v Česku nemá téměř žádná práva. Hlavně ať zaplatí a pak ať na svůj výro... více »

Pošlete svůj příběh a vyhrajte hodnotné ceny a hlavně svou příležitost!

Portál www.mojepoplatky.cz vyhlašuje velkou soutěž o nejlepší a neužitečnější př... více »

Anketní otázka