Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Spor našich dvou čtenářů: Učitel vs Podnikatel! Kdo má pravdu?

17.08.2008, 01:50   |   čtenáři   |   komentářů (1)

Učitel nebo podnikatel? Kdo z nich vás přesvědčil a má podle vás pravdu a lepší argumenty? Rozhodněte, který z pánů je vám bližší! 

A.Thomas (učitel)

Vážený pane,

autore článku. Je nutno říci, že Vy jste právě obětí školského systému před mnoha lety. Protože - nejste schopen si ze zpráv vybrat to podstatné a zhodnotit celkovou relevanci údajů, stále tak postrádáte základní schopnosti se v životě alespoň průměrně orientovat.

1) Argumentace průměrným platem není na místě, platy se pohybují od 13-22 000/měs. (záleží na praxi) + nějaký ten příspěkvek ředitele, který je často 0 či pár set korun. "Průměrování" platů je způsobeno platy ředitelů, kteří berou mnohem více, takže celkový výpočet není kotrektní. Přiznávám, v tomto se neorientuje ani Kalousek, """"ministr"""" financí, těžko to pak chtít po běžných občanech.

2) Volný čas učitelů? Asi bych se vašimi známými rychle rozešel: užívat notebook či si číst ve vlastní hodině - neexistuje! Měl byste informovat ředitele oné školy a tito """"učitelé"""" by měli být na hodinu propuštěni! Není pravda, že učitelé mají 5 hodin denně. V rozvrhu jsou "okna", někdy i několik, takže ve škole jste 8 hodin a platí Vám 4!! A 3 měsíce prázdnin? Nesmysl!! Každý soudný učitel věnuje spoustu času sebevzdělávání, protože dnes již není možno vystudovat pedag. fakultu (v tom jediném má autor článku pravdu - kvalita příšerná), ale musí neustále hledat nové informace ve svém oboru.

3) Peníze jen na platy. Taktéž není pravda. Dlohodobě se poukazuje na vývoj pomůcek a techniky a věřte, že pokud je to jen trochu možné, pomůcka se koupí. Pokud ne, znám i případy, kdy se raději uchýlíte k nelegálnímu kopírování, jen abyste to studentům mohli pustit a rozebrat to.   

4) Počty učitelů? Fajn, tak ať je jeden učitel na 50 žáků, ušetříme!! To jsem zvědav, jak by sám pisatel článku, možná otec 2-3 dětí zvládal třídu 30-35 puberťáků! Zkuste si jenou výlet s příbuznými, kde bude jen 10-15 dětí. Pak mi napiště.

5) Je mi líto, že takoví lidé, jako je autor článku, mohou tímto způsobem publikovat články. Nevypovídá to o tom, že právě vzdělání je jedna z nejdpodstatnějších věcí v životě, která je zanedbávána?

Thomas, 14 let praxe ZŠ, SŠ


Tonda (podnikatel)

 

Vy jste přesně ten příklad člověka, který problematice opravdu moc nerozumí a za každou cenu si hájí své výhodné živobytí. Budu se Vám to tedy snažit vysvětlit, i když učitel nejsem.

1) Argumentace průměrnými platy je na místě. Argumentovat, že průměr zvedá plat ředitele je nesmysl. I kdyby měl ředitel dvakrát více než Vy, tak v kolektivu třeba 20 či 30 dalších učitelů průměr rozhodně nezvedne. Při tom dvojnásobném platě zvedne každému průměr o pouhou pětistovku, takže nesmysl. A prostě pokud je průměr,tak jsou prostě učitelé, kteří mají výrazně víc než 23 tis a ty si prostě stěžují taky. A díky nim máte Vy málo. jim prostě stačilo, že učili o léta déle než Vy, aniž by se jejich kvalita sktečně objektivně posoudila. Mimochodem, pokud se zvyšuje o procenta, tak těm nyní lépe placeným se ty platy zvednou zase o mnoho více než Vám.

2) Sebevzdělávání - to je hezké, ale samovzdělávat se musí učitelé ve volném čase a ne si to připočítávat jako odpracovanou dobu. Já si taky nemůžu dovolit další vzdělávání na kurzy či školy v pracovní době

3) Je to pravda. Převážná většina peněz a nárůstu v rozpočtu jde prostě na platy. Kdyby se zmíněné 4 miliardy daly na pomůcky a vybavení škol a ne na platy, tak by to byl obrovský pokrok ve vybavenosti škol. Bohužel žádný pokrok nenastane. Vše jde na platy. 

4) Dříve ty učitelé prostě měli na starosti více dětí a zvládali to. Nevím proč by nyní to zvládat neměli. Nikdo navíc neříká, že se má propustit polovina stavu učitelů. Ale když se propustí 10 % učitelů v důsledku poklesu dětí, tak se jen o těch 10 % zvýší na jednoho učitele počet dětí..např. z 15 o dva..to snad není žádná tragédie a za 10 % učitelů se ušetří až 7 mld. na platech..resp. vy si o ty peníze pak můžete vydělat víc a neřekne nikdo ani slovo. 

5) Je mi líto, že někdo jako Vy bych chtěl opět cenzurovat články co je a není mu milé a co se mu nehodí..to žijete ve špatné době. Mimochodem Vám unikl smysl tohoto serveru, zde se vyjadřují k problémům obyčejní lidé i s jinými názory než Vy. Pokud chcete napište něco a zcela jistě Vám to tu vydají taky.

TIP

PRO VÁS

  • STANTE SE NAŠIMI AMATÉRSKÝMI REDAKTORY!!
  • Napište nám svůj příběh či stížnost! Klikněte ZDE!
  • Pomůžete tak v boji proti nespravedlnosti

T I P

PRO VÁS

  • NEJROZSÁHLEJŠÍ ŽIVOTNÍ SITUACE POPLATKŮ!!
  • Hledejte v seznamu poplatků! Klikněte ZDE!
  • Pro každý poplatek si vyhledejte vlastní životní situaci

Prohledat jednotlivé výrazy - Spor našich dvou čtenářů: Učitel vs Podnikatel! Kdo má pravdu?

Spor , našich , dvou , čtenářů: , Učitel , vs , Podnikatel! , Kdo , , pravdu? ,

Spor našich dvou čtenářů: Učitel vs Podnikatel! Kdo má pravdu?

Hlasoval jsem pro možnost, C

že ani jeden mě nepřesvědčil . Blíže k pravdě má ovšem podnikatel či chcete-li ž...

Diskutovat

Na cizinecké policii se vesele kšeftuje s pořadovými lístky

Na cizinecké policii v Praze v Koněvovce se vesele kšeftuje s pořadovými čísly. ... více »

Reklamace? Zákazník nemá téměř žádná práva. Může jen čekat

Zákazník v Česku nemá téměř žádná práva. Hlavně ať zaplatí a pak ať na svůj výro... více »

Pošlete svůj příběh a vyhrajte hodnotné ceny a hlavně svou příležitost!

Portál www.mojepoplatky.cz vyhlašuje velkou soutěž o nejlepší a neužitečnější př... více »

Anketní otázka