Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Růst cen energií ohrožuje konkurenceschopnost

31.03.2008, 00:00   |   Sdružení podnikatelů   |   komentářů (0)

„Další zdražování a růst cen energií vnímáme jako narůstající problém pro podnikatelský sektor a to zejména v oblasti lehkého průmyslu. Obáváme se negativního dopadu na malé a střední podnikatele, kdy se další růst cen musí nevyhnutelně promítnout do zdražování zboží a služeb, čímž bude ještě více ohrožena konkurenceschopnost českých firem.

 

„Vzhledem k tomu, že poptávka po elektrické energii nadále roste a množství surovin je omezené, lze očekávat, že cena elektřiny se bude také v budoucnu s její poptávkou pouze zvyšovat.. Současná situace na trhu ukazuje na potřebu nových zdrojů a nových forem energie, které by tento růst cen energií alespoň minimalizovali,“ říká předseda Unie malých a středních podniků ČR David Šeich.

 

Jako klíčovou vidíme rekonstrukci a získávání nových výrobních zdrojů. Pokud Česká republika nebude mít dostatek výrobních kapacit, tak cena elektřiny poroste ještě rychleji. Přes rostoucí cenu roste stále i spotřeba, což ve svém důsledku opět tlačí na růst ceny elektřiny. Při současném růstu cen energie podpora obnovitelných zdrojů energie a efektivní využívání energetických zdrojů zejména v průmyslu a dopravě je klíčová.

 

Česká vláda by měla tomuto problému věnovat větší pozornost a to i v souvislosti se zajištěním energetických dodávek a komplexním řešením energetické bezpečnosti země.

 

 

 

 

*****************************************************************************************

Unie malých a středních podniků ČR reprezentuje a hájí zájmy malých a středních podniků a společně s českými podnikatelskými sdruženími vytváří tlak na zlepšení podnikatelských podmínek u českých i evropských veřejných činitelů. Našim hlavním cílem je reforma právního rámce pro malé a střední podnikatele v ČR a na území celé Evropské unie. Tyto cíle dosahujeme úzkou komunikací s lidmi s rozhodovacími pravomocemi, prezentací potřeb malých a středních podniků a předkládáním komplexních návrhů vedoucích k lepšímu podnikatelskému prostředí v ČR a EU.

Prohledat jednotlivé výrazy - Růst cen energií ohrožuje konkurenceschopnost

Růst , cen , energií , ohrožuje , konkurenceschopnost ,

Construct data. Jsem další jejich oběť

Před rokem nám přišel do firmy formulář. Vše vypadalo v pořádku, chtěli jen opra... více »

Dobře placení úředníci svou nečinností ohrožují naše životy

Když úředník poruší svou povinnost, což se děje docela často, je to smutné. Když... více »

Neskočte ČEZu na špek

ČEZ se snaží jako už několikrát v minulosti opět podvést své klienty. Nepřistupu... více »

Anketní otázka