Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Rodiče se mi mstí až za hrob - přes výživné

05.05.2009, 18:41   |   Petinka   |   komentářů (4)

Můj příběh-neuvěřitelné. Mám již zletilou dceru. Do 15let jsem ji vychovávala aniž bych dostala od otce výživné ani rodiče mi nepomáhali.

Když bylo dceři 15let poštvaly ji proti mě prarodiče. Slíbili jí dům a že si u nich bude dělat co chce. Následně mě její prarodiče začali vydírat.  Oznámili mi, že druhou dceru, kterou mám s cizincem, že zajistí aby šla do ciziny.

Nezbylo mi než souhlasit. Musela jsem ochránit tehdy 5 letou dceru a myslela jsem si, že to té 15leté starší dceři časem dojde. Bohužel úřady mě odmítaly vyslyšet. Slyšela jsem takové názory od sociálních pracovnic, že to mám brát tak, že mám 1dítě jako jiní rodiče. Sociální pracovnice se dokonce sama bála co budou prarodiče zase vymýšlet a že se nenechá před důchodem vyhodit.

PO - pouze na základě výpovědi prarodičů a navedené dcery, navrhovala jsem vyšetření lékařem, psychologem. Toto však bylo odmítnuto. Starší dcera tedy zůstala u prarodičů, kteří jí dokonale vymyli mozek.

Když měla problémy tak za mnou chodila, chtěla po propadnutí ve škole, abych jí za jejich zády podepsala přestup na učiliště. Odmítla jsem to. Měla jsem obavy, že by se mi mstili skrze mladší dceru. Staršé dcera musela tedy dělat reparát a na škole zůstat.

Po té co jsem toto sdělila prarodičům, že dcera za mnou byla a chtěla přestup (musely vědět,že mluvím pravdu-to samé chtěla nejprve po nich) tak dostaly zřejmě strach, že dcera mě pokud se jí to bude hodit vyhledá a tak požádaly o svěření starší dcery do své péče a o styk s mladší dcerou.

Vše je na dlouhé povídání, tak to zkrátím. Obracela jsem se několikrát na úřady, nikdo mi však nechtěl pomoct. Nakonec jsem se obrátila na ombudsmena JUDr. Motejla.  Ten zjistil závažné nedostatky a pochybení oddělení sociálně právní ochrany dětí. Všiml si závažných rozporů ve výpovědích prarodičů.

Přesto soudkyně rozhodla, že budu z nemocenské 6000 Kč platit výživné 1500 Kč (v péči mám mladší dceru a studuji VŠ) a otci,který je nezvěstný a odsouzený pro neplacení výživného výživné neurčila.

V rozsudku uvedla, že výživné se určuje pouze matce. Prarodiče uvedli, že mají pouze starobní důchod a to ve výši 9000+10000, uvedli také to že bydlí ve vile, kterou by si z důchodu těžko pořídily. Soud vůbec nezkoumal, že mají zahradu plnou aut z NSR, které prodávají + jiných věcí oken, praček atd. soud nebral.

Navíc jsem se omlouvala u soudu uředně ověřenou neschopenkou, 2krát mi omluva byla přijata a po té soudkyně i přes mou omluvu rozhodla v mé nepřítomnost. Nemohla jsem ani doložit důkazy. Prarodiče se všude chlubili známostí na soudě.

Odvolala jsem se, doložila důkazy a rozsudek byl zrušen a vrácen k novému projednání. Podotýkám perličku-rozsudek u soudu 1.stupně koncem října (bez nabytí právní moci) a dceři v únoru mělo být 18let.

Do doby zletilosti nebylo nařízené jednání k novému projednání. Dceři bylo 18.let 14.2.2009, 19.2.2009 tedy 5 dní po zletilosti vzali prarodiče návrhy zpět s tím, že je dcera zletilá (dceru už jim svěřit stejně nikdo nemohl), ale oni než aby před dcerou doznali, že lhali tak mají v ruce zpětvzetí návrhu vzhledem k tomu,že je dcera zletilá a tím u dcery argumentují.

Dcera si, žádá o výživné jako zletilá a to pouze po mě. Po otci výživné nežádá. Mě otec výživné nikdy neplatil, ani prarodiče mi nepomáhali, dceři nedávali ani dárky. Zájem o ni nastal až v jejích 15letech kdy zůstali samy.

Po dlouhodobé pracovní neschopnosti (páteř), jsem na podpoře. Se sháněním práce mám problém jelikož studuji dálkově VŠ a mám též ve své péči 8letou dceru.

Bonus na závěr - prarodiče vlastní matka a nevlastní otec mě v dětství týrali. Otec se mě pokoušel obtěžovat. Nevlastní otec si mě adoptoval,když se za komunismu pokoušel utéct přes Jugoslávii jako to udělala jeho sestra do SRN, a potřeboval by jinak souhlas mého vlastního otce, protože je alkoholik pochlubil se s tím v hospodě a výjezd mu nebyl povolen.

Vinil mě pak z toho, že kvůli mě přišli o alimenty a že mu je jednou vrátím.Rozhodl se,že se mě pokusí zničit skrze moje děti.

Pomůže mi někdo? Dokáže mi někdo poradit? Na koho se obrátit?

Kolik můžu v mém případě platit na zletilou dceru,má dcera nárok chtít výživné pouze po mě a po otci ne? Děkuji

Prohledat jednotlivé výrazy - Rodiče se mi mstí až za hrob - přes výživné

Rodiče , se , mi , mstí , , za , hrob , - , přes , výživné ,

Rodiče se mi mstí až za hrob - přes výživné

Pribeh

Nemuzu si pomoc ale ta kombinace a popis je od človaka co trpi duševnou poruchou...

Rodiče se mi mstí až za hrob

Kdyby úředníci,soudci přemýšleli o svých případech do hloubky a neumožňovali lid...

Rodiče se mi mstí až za hrob

Napadá mě,co tahle založit nadaci pro týrané rodiče byť psychicky ze strany pube...

Rodiče se mi mstí až za hrob

Donutilo mě to přemýšlet,už jen to,že Vás rodiče tahají po soudech je neuvěřitel...

Diskutovat

Na cizinecké policii se vesele kšeftuje s pořadovými lístky

Na cizinecké policii v Praze v Koněvovce se vesele kšeftuje s pořadovými čísly. ... více »

Reklamace? Zákazník nemá téměř žádná práva. Může jen čekat

Zákazník v Česku nemá téměř žádná práva. Hlavně ať zaplatí a pak ať na svůj výro... více »

Pošlete svůj příběh a vyhrajte hodnotné ceny a hlavně svou příležitost!

Portál www.mojepoplatky.cz vyhlašuje velkou soutěž o nejlepší a neužitečnější př... více »

Anketní otázka