Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

DISKUSE K ČLÁNKU:
Nechceš pracovat? Dostaneš jen 2000 korun

< < Zpět na článek

Přidat nový komentář

Jméno:
Titulek:
Obsah:
Kontrolní otázka: * Kolik dnů má jeden kalendářní týden ?
Odpověď : * ( odpověď napište číslicí )
Nechceš pracovat? Dostaneš jen 2000 Kč. | ( Musilová | 02.11.2010, 23:16 ) | reagovat

Vážení, větší slátaninu jsem už dlouho nečetla.

Připadá mi, že dotyčný pisálek vůbec nezná skutečné poměry na sociálním odboru měst. Nemá ponětí, s čím se dotyční lidé potýkají a jaké skutečné potřeby mají.  Ani v jediném bodě není možno souhlasit s tak závažnými tvrzeními. Ani v jediném bodě! A to jsem na sociálním odboru vedena již 2.rokem.

Nechceš pracovat..., tak...

Jen takovýto výrok ve mě vzbuzuje vlnu nevole. Celý život jsem pracovala bez nároku na mzdu déle než byl stanovený pracovní fond, dokonce o sobotách i nedělích, ve vlastní firmě. Aniž by mi někdo zaplatil mzdu. A když před důchodem ztratím práci, mi nikdo neobstará práci odpovídající mému zdravotnímu stavu, odpovídající mé kvalifikaci, mé potřebě opatrovat postiženou matku. Nikoho nezajímá, že potřebuji práci nutněji, než ostatní. 

A co ti, co práci marně shánějí? Systém pro sociálně slabé občany je tak špatně nastaven, že je skoro zázrak, že tu ještě jsme a nežebráme po ulicích, jak to dnes můžeme vidět. Píšu to z vlastní zkušenosti. Jakoukoliv vlastní aktivitu - příjem peněz nad rámec dávek, vám neustále strhávají a seberou vám cokoliv, co si vyděláte navíc. Příjem za rekvalifikaci, příjem za brigádu, příjem za příplatky. Cokoliv a to ne za měsíc, ale během 3 měsíců vám stále něco strhávají. Opatruji vlastní matku se zdr.postižením, které nemám nárok vykonávat, jak mi bylo vysvětleno, zpočátku byl systém moc štědrý...Díky našemu soc.systému, bez nároku na mzdu, bez omezení pracovní doby, bez nároku na řádnou dovolenou a další výhody, které má každý pracující.Já ne.

Na trhu práce jsou diskriminační faktory, které nedovolují některým skupinám sehnat dlouhodobější pracovní výdělek. A to takový, který by z nich nedělal žebráky. A nejen skupiny, ale i oblasti.

Dále je nedomyšleno, jak mají občané soc.slabí, si přivydělávat na veřejně prospěšných pracech. Za jakých podmínek? Lidé před důchodem mají právo na práci odpovídající zdrav.stavu. Neděje se tak. V zimním období staré ženy roztloukají led na chodnících. Kapacitně nezajištěno.  Rekvalifikace - problém s nedostatečnou kapacitou na ÚP v důsledku nedostatku finančních prostředků. Jak dlouho sháníte rekvalifikaci? I víc než rok. Kam nastoupit po rekvalifikaci?

Ošetřovat starší spoluobčany? Kde? Pouhé řeči. Pečuji o vlastní matku, takže pracuji bez nároků na výhody,které má každý pracující. Podle norem tohoto státu mám nárok pečovat o ni pouze v případě, že mi úředně schválí, že je na stupni postižení II. Nikdo se tím nezabývá, že mezi stupněm I. a II jsou takové varianty, že toho člověka samého nechat nemůžete. Pan ministr napíše, že k tomu stačí kompenzace 800,- Kč. Až úředně potvrdí stupeň postižení II, pak už služba jediného člověka nebude stačit. Tam už nastupuje celá rodina. Pak už bude muset do ústavu, kde na ni doplácí stát mnohem více. TAm se o ni stará větší počet pracovníků. než jeden.

1. Máme tady několik skupin osob, kteří jsou ohroženi nedostatkem prac.příležitostí. Na trhu práce existuje diskriminace těchto skupin osob. Pan ne ministr, ale premiér Nečas, nechť si to dozjistí.  Na prac.úřadě mu ty skupiny vytisknou i graficky.

2. Máme oblasti, kde se práce dá sehnat jen těžko. To by měl mít v malíčku, když má takové znalosti, co na Slovensku, tak jistě ví, jak to je v Česku. 

Dále: co lidé s poškozeným zdravím, před důchodem, ti také mají sbírat chodníky a čistit studánky? Ne že by to nebyla krásná práce. Ale musí být na to počasí. Děje se tak u sociálně vyloučených osob. Chodí to dělat v charitách za to, že dostanou svačinu.Je to ostuda, že někdo se ještě bojí, že by se najedli dosyta.Ať si to pan ministr zjistí. To nejsou nedostupné údaje.

Rekvalifikace: pokud hned nenastoupíte do zaměstnání, pak se připravte na to, že vám 3 i více měsíců, budou strhávat nekontrolovatelné částky ze sociálních dávek, protože jste měli příjem za rekvalifikaci. Není pravda, že vám započítají pouze 80% příjmů.

Nastoupíte na brigádu, strhavají vám 3měsíce váš přivýdělek.

K výkonu veřejně prospěšných prací je třeba lékařská prohlídka, tu si sami musíte zaplatit. Takže kolik vám zůstane z přivýdělku? Je to alespoň na úrovni základní mzdy? Není. Podmínkou je ještě doložení informací o kontaktech při hledání zaměstnání, které musíte praktikovat v mezičase.  

Kontakty: musí být dohledatelné a ověřitelné. Není pravdou, že si někam můžete přijít a říci, že o práci nemáte zájem a že chcete razítko. Razítko vám jen tak někdo nedá. Každý vám řekne, že je to zneužitelné. Dávno to takto nefunguje. Ani vám by to nikdo takto neudělal. Ale zdá se, že dotyčný má jiné informace, asi sám nechtěl být zaměstnán. Jinak se takovýto blábol nedá vysvětlit.

Na soc.odboru (středně velké okresní město) je v evidenci každý měsíc kolem 250 i více osob, zdaleka ne Romů. Kapacita veřejně prospěšných prací je 10 míst. A to pouze fyzicky náročná práce venku za každého počasí. Je tu zohledněn zdravotní stav občanů v sociální tísni? Kde je zohledněno, že se stejně jako ostatní uchází o práci po celé republice?

Je s námi rovně zacházeno tak, jako s ostaními?  Není. Dopředu je nám přisuzováno, že chodíme pro razítka s výmluvou, že se nám nechce pracovat. Dopředu se ví, že si přivyděláváme načerno a to je nepřípustné. Raději se všem ubere, než by se popřemýšlelo, jak jim účinně pomoci k pracovním příležitostem.  Vždyť  pan ministr si může zaplatit mediální propagandu z veřejných peněz a o nouzi ani neslyšel. Natož aby ji viděl kolem sebe.

Na cizinecké policii se vesele kšeftuje s pořadovými lístky

Na cizinecké policii v Praze v Koněvovce se vesele kšeftuje s pořadovými čísly. ... více »

Reklamace? Zákazník nemá téměř žádná práva. Může jen čekat

Zákazník v Česku nemá téměř žádná práva. Hlavně ať zaplatí a pak ať na svůj výro... více »

Pošlete svůj příběh a vyhrajte hodnotné ceny a hlavně svou příležitost!

Portál www.mojepoplatky.cz vyhlašuje velkou soutěž o nejlepší a neužitečnější př... více »

Anketní otázka