Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Exekutoři, pojišťovny, mobilní operátoři a soudy nám moří schránku.

30.11.2009, 08:48   |   Janička   |   komentářů (3)

Chceme už konečně spokojeně a klidně bydlet, zoufají mladí manželé se dvěma dětmi. Denně přeplněná schránka dopisy od exekutorů, mobilních operátorů, soudní zásilky a dopisy od pojišťovny, které náleží bývalému majiteli bytu, nás obtěžuje.

 

Byt, který mladá rodina koupila od realitní společnosti, dříve patřil jistému panu D., který měl slabost pro hazard. Své peníze utápěl ve výherních automatech a různých casino podnicích. Jeho žena neměla ani potuchu o závislosti svého muže do doby, než na dveře zaklepali exekutoři a podali paní D. příkaz k vystěhování z bytu.

 

Zabavený byt paní a pana D. odkoupila realitní společnost a ta ho nabídla mladé rodině, která již několik let usilovně hledala byt odpovídající jejich potřebám s ohledem na děti a rodiče samotné.

 

Nyní v bytě probíhá kompletní rekonstrukce a mladá rodina se těší na klid a pohodu, kterou jim jejich dosavadní 1+1+KK nemohl splnit.

 

Bývalí majitelé bytu pan a paní D. mají již změněné své trvalé bydliště z bytu, který jim předčasem patřil a sdílí byt se svými rodiči. Vzhledem k těžké závislosti pana D. na výherních automatech a hazardu všeobecně a jeho nezaměstnanosti, se manželé D. dostali do velmi tíživé finanční situace. Další exekuce kvůli neplacení zdravotního a sociálního, neplacení faktur za telefon, dluhy Vodohospodářské společnosti a ČEZ společnosti, a plno dalších dluhů, jsou již jejich součástí.

 

V době uzavírání smluv se všemi možnými společnostmi poskytující různé služby manželům D., měli trvalé bydliště v již prodaném bytě, tudíž veškerá pošta, upomínky a exekuce zaplňují poštovní schránku novým majitelům, kteří se situací manželů D. nemají nic společného.

 

„I přes důrazné a opakované upozornění, nám paní pošťačka neustále zaplňuje schránku cizí poštou.“ Stěžuje si mladá rodina. „Pan D. si nejspíš neuvědomuje, jaké si nadělal problémy a své dluhy nekontrolovatelně rozmnožuje.“ „Naše poštovní schránka puká ve švech a jsme bezradní, řešení snad neexistuje!“ Dodává paní L.

 

Poštovní doručovatelka se brání slovy: „Poštu musím doručit na uvedenou adresu a i soudní obsílky smím po určité době hodit do schránky bez přímého předání do rukou adresáta.“ Opravdu tomu tak je, pokud poštovní pracovník nezastihne adresáta doma, již po několika dnech ji smí a dokonce musí vhodit do schránky, i když ji nikdo osobně nepřevezme. Tímto je zásilka považována za doručenou.

 

Ovšem co dělat v takovém případě, kdy si koupíte byt, ve kterém máte trvalé bydliště jen vy, jakožto noví majitelé a poštovní schránku Vám blokují desítky dopisů adresovaných cizím lidem? „Doma máme nasbíráno přes 100 dopisů a soudních zásilek, zaplnili jsme jimi celou igelitovou tašku a nyní nám leží ve skříni.“ Na poště nám bylo řečeno, že pokud pošta vhodí zásilky do schránky, už není v její povinnosti řešit, komu dopis patří a zda je na správné adrese majitele, který se mohl odstěhovat. Napadlo nás, že i my se můžeme této povinnosti zbavit v případě vhození všech dopisů zpět do oranžové schránky České pošty.“  Konstatuje rodina L.

 

Pravděpodobně se tímto nic nevyřeší a mladá rodina L. bude muset problém řešit znovu a jinak.

 

Noví majitelé dále vybírají ze své poštovní schránky cizí dopisy a jsou odhodláni stěžovat si u České pošty, kterou již několikrát žádali o pomoc či radu.

VYUŽIJTE BEZPLATNOU PRÁVNÍ PORADNU NA SERVERU WWW.PROFIPRAVNIK.CZ

Prohledat jednotlivé výrazy - Exekutoři, pojišťovny, mobilní operátoři a soudy nám moří schránku.

Exekutoři, , pojišťovny, , mobilní , operátoři , a , soudy , nám , moří , schránku. ,

Exekutoři, pojišťovny, mobilní operátoři a soudy nám moří schránku.

exekuce jineho nez povinneho? dnesni realita

take ja jsem se ocitla v situaci, kdy doslo k exekuci jineho nez povinneho,a tim...

Musíte zrušit trvalý pobyt toho předchozího vlastníka bytu!!

Dělá to matrika a pak napsat exekutorům, že to mají posílat na to jeho nové (pra...

Exekutoři, pojišťovny, mobilní operátoři a soudy nám moří schránku.

Mě pomohlo, že jsem prostřednictvím pošty zasílala nepoškozené obálky zpět odesí...

Diskutovat

Na cizinecké policii se vesele kšeftuje s pořadovými lístky

Na cizinecké policii v Praze v Koněvovce se vesele kšeftuje s pořadovými čísly. ... více »

Reklamace? Zákazník nemá téměř žádná práva. Může jen čekat

Zákazník v Česku nemá téměř žádná práva. Hlavně ať zaplatí a pak ať na svůj výro... více »

Pošlete svůj příběh a vyhrajte hodnotné ceny a hlavně svou příležitost!

Portál www.mojepoplatky.cz vyhlašuje velkou soutěž o nejlepší a neužitečnější př... více »

Anketní otázka