Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Diskriminace Chorvatů a Slovinců je už ponižující: Nenechme ze sebe dělat podřadné lidi!

17.05.2008, 10:22   |   Josef Látal   |   komentářů (2)

Chorvati už několik let, Slovinci teprve začínají. Série diskriminačních opatření proti Cechům pokračují. Vidíme, jak jsou nám naši slovanští "bratři" vděční. Na dovolenou už tam nikdy nejedu. A k tomu vyzívám ostatní!

O tom, že Chorvati Cechy diskriminují už léta se všeobecně ví. Nejčastěji jsme se s tím mohli setkat u policejních kontrol, které udávali pokuty i za to co jste nikdy neudělali, zdržovali vás zbytečně desítky minut a prohledávali zavazadla.  A často se to bez úplatku neobešlo.

Před měsícem se pokusili Chorvaté otrávit život dalším Cechům, kteří chtěli do jejich země zavítat tím, že začali požadovat nesmyslné potvrzení pro děti, které nejedou na dovolenou s rodiči. Tato legrace mohla vyjít i na více než tisíc korun.

Nyní se připojili Slovinci, kteří si nejspíš řekli, proč má vydělávat a oškubávat turisty jen Chorvatsko, když většina turistů jezdí přes nás. A tak se stalo, že Slovinci vydali dálniční známky, které však mají platnost pouze rok a nebo půl roku. Roční stojí 55 Euro - 1375 Kč, půlroční pak 33 Euro - 825 Kč. Problémem je, že známku s kratší platností a tudíž i levnější nepořídíte.

Pro Slovince, kteří dálnice mohou skutečně celý rok využívat není cena vysoká. Pro většinu turistů, kteří však přijíždějí na Jadran na pouhý týden či dva, je tato cena přemrštěná. Zvlášť, když dálniční síť ve Slovinsku je poměrně krátká. A každému z turistů se cena dovolená uměle zvýší o další bezmála tisícikorunu, jen za průjezd pár kilometrů slovinské dálnice.

Ceská republika se s jinými zeměmi už začala bránit před Evropskými orgány.

Problém však je přístup Chorvatských a Slovinských orgánů, kteří se zcela nepokrytě snaží nejen Cechy ale i jiné národy ve velkém ždímat, aniž by tomu služby a jejich kvalita skutečně odpovídali. Jedinou skutečnou devízou tak zůstávají Chorvatům jejich památky a krásné, čisté moře.

Po tom, co statisíce Cechů byli jedinými masovými turisty do Chorvatska ještě v době války v roce 1992 a 1993 a pak 1995, kdy nikdo jiný o Chorvatsko z důvodu obav a války nikdo ani nezavadil, jsme jim byli dobří, ceny byly na přijatelné úrovni a i vztah Chorvatů a jejich orgánů byl k nám velice dobrý, jim dnes už za moc nestojíme.

Protože tolik neutrácíme za předražené chorvatské restaurace, kde cena jídel překračuje i ceny v dražších Spanělských či Italských restauracích a kvalita často zaostává, a vozíme si vlastní zásoby, nás nazývají hanlivě "paštikáři".

Je pravda, že dnes už Chorvatsko či Slovinsko navštěvují statisíce turistů z bohatších zemí, nicméně to není důvod, aby se k bývalým věrným českým turistům otáčeli zády a chovali se k nim často ponižujícím způsobem.

Protože jsem hrdým Cechem, nehodlám se nechat ponižovat, ani dělat ze sebe dojnou krávu. Odpustím si kaménkové, přeplněné pláže, čistou vodu a malebná městečka, a budu jezdit raději někam jinam. Kde si nás váží, kde pro ně budeme rovnocenými partnery a kde jsou služby skutečně za dobrou cenu a na vysoké úrovni. Doporučuji Cernou Horu, Spanělsko, Některé části Itálie, Recko (poněkud dražší hlavně na ostrovech) a spoustu jiných krásných míst.

TIP

PRO VÁS

  • STANTE SE NAŠIMI AMATÉRSKÝMI REDAKTORY!!
  • Napište nám svůj příběh či stížnost! Klikněte ZDE!
  • Pomůžete tak v boji proti nespravedlnosti

T I P

PRO VÁS

  • NEJROZSÁHLEJŠÍ ŽIVOTNÍ SITUACE POPLATKŮ!!
  • Hledejte v seznamu poplatků! Klikněte ZDE!
  • Pro každý poplatek si vyhledejte vlastní životní situaci

Prohledat jednotlivé výrazy - Diskriminace Chorvatů a Slovinců je už ponižující: Nenechme ze sebe dělat podřadné lidi!

Diskriminace , Chorvatů , a , Slovinců , je , , ponižující: , Nenechme , ze , sebe , dělat , podřadné , lidi! ,

Diskriminace Chorvatů a Slovinců je už ponižující: Nenechme ze sebe dělat podřadné lidi!

lipno

vyprdni se na jugoše,zlatý naše Lipno....

Souhlasím

.... , ale diskriminace pro českého turistu začíná u nás v ČR. Podívejte se na c...

Diskutovat

Na cizinecké policii se vesele kšeftuje s pořadovými lístky

Na cizinecké policii v Praze v Koněvovce se vesele kšeftuje s pořadovými čísly. ... více »

Reklamace? Zákazník nemá téměř žádná práva. Může jen čekat

Zákazník v Česku nemá téměř žádná práva. Hlavně ať zaplatí a pak ať na svůj výro... více »

Pošlete svůj příběh a vyhrajte hodnotné ceny a hlavně svou příležitost!

Portál www.mojepoplatky.cz vyhlašuje velkou soutěž o nejlepší a neužitečnější př... více »

Anketní otázka