Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

ČSOB Pojišťovna: Za 1. pololetí takový objem podvodů jako za celý loňský rok dohromad

08.08.2011, 18:39   |   TZ   |   komentářů (0)

„S pojistnými podvody se nejčastěji setkáváme v pojištění vozidel, kde při vyšetřování podezřelých pojistných událostí často zjistíme, že ve skutečnosti se dopravní nehoda odehrála úplně jinak nebo že její rozsah byl daleko menší, než se nás někteří klienti snaží přesvědčit,“ uvedl Zdeněk Horáček, vedoucí oddělení forenzního auditu ČSOB Pojišťovny, které se na odhalování pojistných podvodů zaměřuje. „Oproti loňskému roku se však zřetelně zvýšil podíl pojistných podvodů v pojištění podnikatelských rizik, což lze přičítat i hospodářské krizi, která se v některých odvětvích stále projevuje. Pojistným podvodem se některé firmy snaží řešit svou nelehkou ekonomickou situaci,“ doplnil Zdeněk Horáček. 

 Od roku 2001 se již forenznímu auditu ČSOB Pojišťovny podařilo prošetřováním, podezřelých pojistných událostí uchránit před neoprávněnou výplatou bezmála 400 milionů korun.

V odhalování pojistných podvodů pomáhá vyšetřovatelům ČSOB Pojišťovny speciální počítačový systém, založený na automatickém zpracování dat o pojistných smlouvách a pojistných událostech. Ten ČSOB Pojišťovna začala používat už v roce 2006 jako jedna z prvních pojišťoven v ČR. Za pojistný podvod hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

 

Příklad pojistné události z prvního pololetí 2011

Vyšetřovatelé ČSOB Pojišťovny obdrželi z počítačového systému upozornění na pojistnou událost – požár nemovitosti s nárokovaným pojistným plněním přes 800 000 Kč – u níž se s vysokou pravděpodobností jednalo o pojistný podvod. Při prošetřování této pojistné události se zjistilo, že objekt již před požárem vykazoval značné technické nedostatky, které byly způsobeny neodborně provedenou prací při výstavbě. Vzhledem k tomu bylo pojistné plnění sníženo zhruba na 300 000 korun a před neoprávněnou výplatou se podařilo uchránit bezmála půl milionu korun.

 

Poznámka pro editory:

ČSOB Pojišťovna je univerzální pojišťovna, která nabízí široké spektrum životních i neživotních pojištění občanům, malým a středním podnikatelům i největším korporacím. V současné době spravuje téměř milion pojistných smluv. Měřeno předepsaným pojistným je aktuálně třetí největší pojišťovnou na domácím trhu. Tři čtvrtiny jejích akcií vlastní belgická pojišťovna KBC Verzekeringen NV z nadnárodní skupiny KBC, 25 % drží Československá obchodní banka.

 

Kontakty pro média:

Petr Milata

tiskový mluvčí

ČSOB Pojišťovna

tel.       +420 605 202 976

e-mail: petr.milata@csobpoj.cz

Prohledat jednotlivé výrazy - ČSOB Pojišťovna: Za 1. pololetí takový objem podvodů jako za celý loňský rok dohromad

ČSOB , Pojišťovna: , Za , 1. , pololetí , takový , objem , podvodů , jako , za , celý , loňský , rok , dohromad ,

Pozor na praktiky ČSOB. Stačí malá nepozornost!

Chtěl bych jen upozornit na situaci, která se mě stala letos  a může s... více »

Pojišťovací Kocourkov v Česku vládne

Jsem vdova. Můj manžel ještě když žil si platil životní pojištění. Přesněji řeče... více »

Pozor na pojišťovací agenty a jejich sliby

Dnes je mó;dní uzavírat pojištění na kdeco. Pojišťovací agenti vás dovedou při l... více »

Anketní otázka