Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Chcete nižší daně? Musíte mít víc dětí

08.08.2009, 08:46   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (1)

Lidovci jako tradiční zastánci rodiny představili nový návrh, který má za cíl podpořit rodinu a děti. Lidé, kteří budou mít více dětí by mohli ušetřit až 4 500 korun na daních, navíc by mohli ušetři až 3 procenta na důchodovém pojištění.

Daňové změny s cílem podpořit porodnost jsou hitem posledních dvou let. Již daňová reforma minulé vlády měla za cíl podpoření rodin s dětmi. Na základě změn byla výrazně zvýšena daňová sleva na dítě z 500 na 890 korun, tedy na téměř dvojnásobek.

Rodiny s vyšším příjmem a čtyřmi dětmi si přijdou na 4 500 korun

Nové návrhy lidovců jsou ještě dále. Rodiny se dvěma a více dětmi by získaly další slevu. Rodina se dvěma dětmi by navíc vydělala 833 korun za druhé dítě, 1 667 korun za třetí dítě a 2 500 korun za dítě čtvrté.

Rodina se čtyřmi dětmi by tak mohla na daních ušetřit celých 4 500 korun měsíčně.

Pokles daní zaplatí dětem lidé bez dětí

Na zvýšení slev na děti chtějí získat lidovci zvýšením daní na jednotlivce. Daňová sleva na jednotlivce by se snížila z 2 070 na 1 820 korun. Na daních by tak jednotlivci zaplatili o 250 korun měsíčně více než v současnosti. Více zaplatí na daních i rodiny s jedním dítětem. Toto zvýšení představuje dle odhadu lidovců příjem do státní pokladny ve výši 9 miliard korun ročně, tento příjem však bude zase vydán na podporu rodin s dvěma a více dětmi.

Lidé by měli také ušetřit na sociálním pojištění. Lidovci jim hodlají za každé dítě odpustit tři procenta z plateb na toto pojištění. Člověk s průměrnou mzdou by tak mohl na každém dítěti ušetřit několik desítek korun měsíčně.

Pokles populace vyrovnávají už jen cizinci

Návrhy lidovců přicházejí v době, kdy se pomalu vyčerpává nárůst porodnosti z posledních let. Nárůst byl způsoben výrazným zvýšením rodičovských příspěvků v roce 2006, které vzrostly z předchozích 3 600 na 7 600 korun. Zároveň nárůst porodnosti zařídily silné populační ročníky ze sedmdesátých let.

Dle předpovědí má do roku 2050 klesnou počet Čechů na polovinu, tedy pět milionů lidí. Pokles naší populace zachraňují cizinci, kterých ročně v naší zemi přibývá více než čtyřicet tisíc ročně.

Děti se dnes „nevyplatí“

Narození dítěte představuje pro rodinu výrazný pokles příjmu a na druhé straně výrazný nárůst výdajů. Mimo jednorázových vysokých investic se zvyšují výdaje za potraviny, oblečení a další potřeby dítěte. S rostoucím věkem navíc výdaje za dítě rostou. Náklady na dítě ve věku jeden rok až pět let činí několik tisíc korun měsíčně.

Nižší daně tak mohou tyto vysoké výdaje rodin z části kompenzovat. 

Miroslav Zeman

Hlasujte v anketě o NEJŠKODLIVĚJŠÍ MONOPOL na http://www.mojepoplatky.cz/

Prohledat jednotlivé výrazy - Chcete nižší daně? Musíte mít víc dětí

Chcete , nižší , daně? , Musíte , mít , víc , dětí ,

Chcete nižší daně? Musíte mít víc dětí

ano,napsane doslova...

ano, musim potvrdit, ze je to napsane doslova, u nas je vyhodne deti mit, ale st...

Diskutovat

Na cizinecké policii se vesele kšeftuje s pořadovými lístky

Na cizinecké policii v Praze v Koněvovce se vesele kšeftuje s pořadovými čísly. ... více »

Reklamace? Zákazník nemá téměř žádná práva. Může jen čekat

Zákazník v Česku nemá téměř žádná práva. Hlavně ať zaplatí a pak ať na svůj výro... více »

Pošlete svůj příběh a vyhrajte hodnotné ceny a hlavně svou příležitost!

Portál www.mojepoplatky.cz vyhlašuje velkou soutěž o nejlepší a neužitečnější př... více »

Anketní otázka