Pozor na praktiky ČSOB. Stačí malá nepozornost!
Chtěl bych jen upozornit na situaci, která se mě stala letos a může se stát všem, kteří uzavřeli životní pojištění před rokem 2005.
V roce 1999 jsem uzavřel pojistku KZP1 u IPB (dnes ČSOB), která má garantovanou technickou míru zhodnocení 5%.
Letos jsem nedopatřením zapomněl zaplatit pojistné a pojistka spadla do režimu redukce, což znamená že mě budou brát z naspořené částky tak dlouho, dokud ji nevyberou (toto oznámení mi přišlo nepodepsané obyčejnou poštou).
Z režimu redukce už se nelze vrátit do standardního režimu placení.
Vím. moje chyba je, že jsem zapomněl. Ale... ČSOB se neobtěžovala zaslat mi upomínku ( i když mi přišlo x reklamních dokumentů).
Když jsem se ptal, proč jsem ji nedostal, tak mi bylo odpovězeno, že upomínky posílají jen na smlouvy od roku 2005, kdy se změnil zákon o pojišťovnictví.
Dozvěděl jsem se také, že tyto smlouvy KZP1 chtěla ČSOB převést na nové s nižší mírou zhodnocení, mě ale nikdo nekontaktoval (bohužel, tím by mě na nezaplacení určitě upozornil).
Asi pro ně bylo výhodnější čekat a pak ji převést do redukce. Pravděpodobně se jim totiž nedařilo přesvědčit majitele KZP1, že je výhodné převést smlouvy na nové pojištění s nižším úrokem a ještě po nich chtít znovu zaplatit vstupní poplatky za novou smlouvu.
Pozor na praktiky ČSOB. Stačí malá nepozornost!
Smlouvy KZP1 ČSOB
Sháním kontakty na držitele životního pojištění KZP1 u IPB nyní u ČSOB. Pokud to...
Soud -právní vědomí
Dobrý den .Právní vědomí. Jednou jsem se dostal do sporu s ČSOB .Došlo to až k s...
Taky mě ošidili
Vypověděl jsem pojistku KZP 1 (po 10 letech).Upozornili mě,že ji musím ještě měs...

Chtěl bych jen upozornit na situaci, která se mě stala letos a může s...
Jsem vdova. Můj manžel ještě když žil si platil životní pojištění. Přesněji řeče...
Dnes je mó;dní uzavírat pojištění na kdeco. Pojišťovací agenti vás dovedou při l...