Poslanci ODS chtějí zrušit televizní poplatky
Někteří poslanci ODS se zřejmě inspirovali v sousedním Polsku a navrhují zrušení televizního poplatku. Co se tak zásadního stalo, že tato strana změnila názor?
Poslanci ODS přitom byli v první linii boje za zrušení reklamy na České televizi a zvýšení televizních poplatků během tří let o rekordních 80 procent. Od roku 2005 se televizní poplatek zvýšil ze 75 korun na 135 korun v roce 2008. Takto vysoký poplatek platíme i v souvislosti.
Na změnu názoru poslanců naší největší pravicové strany zcela zřejmě zapůsobyl fakt, že televizní poplatky byly zrušeny v sousedním Polsku. Od nového roku tak bude státní televize v Polsku placena výhradně ze státního rozpočtu. Nikoliv už z další daně, která se nazývá koncesionářský či televizní poplatek.
Snahu poslanců by bylo třeba ocenit. Ovšem pokud svůj úmysl skutečně myslí vážně a nejedná se o předvolební gesto jak je v předvolební době obvyklé. Opět se nabízí otázka proč poslanci ještě v době, kdy byla ODS vládní stranou s žádnou takovou iniciativou nepřišli.
Je zřejmé, že zrušení televizního poplatku by znamenal velmi významný pokles poplatkové zátěže, která by pro domácnost činili 1 600 korun. Pokles by tak mohl představovat o 10 do 30 procent celkové poplatkové zátěže občanů.
Poslanci ODS chtějí zrušit televizní poplatky
Zrušit všechny dodatečné a neobjednané daně - jak u ČT tak i ČRo !
2160 Kč ročně pro téměř 99% všech domácností je docela zajímavá částka&nbs...

Na cizinecké policii v Praze v Koněvovce se vesele kšeftuje s pořadovými čísly. ...
Zákazník v Česku nemá téměř žádná práva. Hlavně ať zaplatí a pak ať na svůj výro...
Portál www.mojepoplatky.cz vyhlašuje velkou soutěž o nejlepší a neužitečnější př...